Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Czytali temat:
Iwona Mazur (3435 niezalogowanych)
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
bobik102 napisał:
jak można dostać tam pracę?

Masz już zerwany gwint, to może się załapiesz..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Konrad Leniartek
(kondzio678)
Wiking
Wysokie płace ok ale ile to jest koron/h?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
217 Postów
El Mundo
(Matiboy)
Stały Bywalec
nie znam nikogo kto przyjezdzajac tu znal od razu jezyk norweski.Sam angielski w wiekszosci zawodow wystarczy , potrzebne sa tylko doswiadczenei i kwalifikacjie… i nie chce mi sie sluchac glupot typu ze tylk oz norweskim …chyba ze w sklepie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
w tym zakładzie jest dobra stawka 210nok/h i nic po za tym , właścicielowi jest na rękę to ze nie znają norweskiego nie znają języka wiec nie znają przepisów
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Matiboy napisał:
nie znam nikogo kto przyjezdzajac tu znal od razu jezyk norweski.Sam angielski w wiekszosci zawodow wystarczy, potrzebne sa tylko doswiadczenei i kwalifikacjie… i nie chce mi sie sluchac glupot typu ze tylk oz norweskim …chyba ze w sklepie

Nie, nie tylko w sklepie. We wszystkich zawodach, w ktorych konieczny jest kontakt z ludzmi.
Poza tym, nie chodzi o to, kto znal, lub nie znal norweskiego przyjezdzajac do Norwegii, chodzi o glabow, ktorzy po kilku latach nie sa w stanie opanowac, chociazby w stopniu komunikatywnym, norweskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Beata Kowalska
(BEATA2)
Wiking
Jestem pełna podziwu dla firm, kóre dają szansę na pracę w No bez języka norweskiego i angielskiego. Ja jestem pielęgniarką, mam studia pielęgniarskie i autoryzację norweską. Obecnie język norweski na poziomie A2 i niestety nikt nie chce polskich, kompetentnych pielęgniarek. Dlaczego nie zorganizują praktyk na oddziałach norweskich z kursem norweskiego i mają opiekę do końca życia. Ale nie, szkoda. Powiem szczerze, że dobrze że za zachodnią granicą dają nam sznsę i nie stwarzają problemów i naprawdę nas sznują, a pielęgniarka z Polski się cieszy bo przynajmniej godnie zarobi, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Z norweskim na poziomie A2, to nikt nie zatrudni pielegniarki. Nie wydaje Ci sie, ze to zawod wymagajacy bardzo dobrej znajomosci jezyka ? Tu nie chodzi o to, ze nikt nie chce polskich, wyksztalconych pielegniarek, bo sporo ich pracuje w Norwegii, tylko nikt nie chce pielegniarek "dukajacych"po norwesku(poziom A2).
Nie rozumiem rowniez Twoich roszczen co do kursow dla pielegniarek. Chcesz pracowac w Norwegii w wyuczonym zawodzie, to musisz znac jezyk, a jak nie to szukaj w innych krajach, tam gdzie Cie zatrudnia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
BEATA2 napisał:
Dlaczego nie zorganizują praktyk na oddziałach norweskich z kursem norweskiego i mają opiekę do końca życia.
Nie wiem dlaczego tak to ciebie dziwi. Z mojego doswiadczenia wynika, ze nic nie trwa do konca zycia. Szpital da ci wyksztalcenie i kurs, a ty po ilus tam latach pracy stwierdzisz, ze na przyklad wolisz pracowac w sektorze prywatnym, bo lepiej placa. Albo wyjedziesz, bo stwierdzisz, ze klimat w Norwegii ci nie odpowiada.

W twojej pracy musisz znac norweski. Nie wszyscy Norwedzy maja ochote wysilac sie, zeby zrozumiec o co ci chodzi.
Norwedzy ogolnie to taki troche kijowy i niechetny narod, w ktorym wiekszosci nawet nie zechce sie wysilac, zeby ciebie zrozumiec. Niestety oni nie sa jak Polacy, czy Niemcy, co sie ciesza, ze dukasz kilka ich slow. Tutaj zawsze znajdzie sie jakas wsza, ktora ci powie ze komletnie nic nie rozumie, jezeli cos zle zaakcentujesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Grov)
Wiking
Stawka jest bardzo dobra . Tylko zwązkowiec układa się z właścicielem , a powinien bronić pracowników!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Gość Gość
(PersNrd)
Wiking
Obecnie stworzył ten Pan firmę Personal Nord i płaci 160 NOK daje przeloty i kontenery.Nie płaci za syki nadgodziny i święta norweskie. Obiecano dietę ale po przybyciu do Grov zniknęła.Wypłata też nie jest w terminie i pobierany jest maksymalny podatek 36 %.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok